Finał XVI OI 2008/2009
laureat I miejsca
lp. imię i nazwisko klasa szkoła miejscowość wie* tab slo wys kod pos suma
1 Tomasz Kociumaka 3 V Liceum Ogólnokształcące Gliwice 100 100 85 40 20 100 345
2 Jakub Pachocki 2 III LO im. Marynarki Wojennej RP Gdynia 100 100 3 100 30 100 333

laureat II miejsca
lp. imię i nazwisko klasa szkoła miejscowość wie* tab slo wys kod pos suma
3 Jarosław Błasiok 3 VIII LO im. Marii Skłodowskiej Katowice 100 50 20 100 30 100 300
4 Jakub Oćwieja 3 V Liceum Ogólnokształcące Bielsko-Biała 100 60 10 100 20 100 290
5 Adam Karczmarz 3 LO im. KEN Stalowa Wola 100 90 100 100 290
6 Adrian Jaskółka 2 I LO im. Adama Mickiewicza Białystok 100 100 20 100 49 269
7 Jakub Adamek 3 V LO im. Augusta Witkowskiego Kraków 40 100 0 100 30 21 251
8 Michał Makarewicz 2 I LO im. Adama Mickiewicza Białystok 100 100 10 0 30 100 240
9 Wiktor Janas 3 XIV LO im. Polonii Belgijskiej Wrocław 100 100 0 100 20 0 220
10 Tomasz Kłeczek 3 V LO im. Augusta Witkowskiego Kraków 100 100 0 100 20 0 220

laureat III miejsca
lp. imię i nazwisko klasa szkoła miejscowość wie* tab slo wys kod pos suma
11 Paweł Wanat 3 V LO im. Augusta Witkowskiego Kraków 60 100 0 100 200
12 Sławomir Fraś 3 I LO im. K. Miarki Żory 99 100 0 100 0 0 200
13 Anna Piekarska 2 XIV LO im. Polonii Belgijskiej Wrocław 100 100 20 0 30 49 199
14 Marcin Wrochna 3 XIV LO im. Stanisława Staszica Warszawa 100 100 46 49 195
15 Dawid Dąbrowski 2 III LO im. Marynarki Wojennej RP Gdynia 100 100 10 50 21 181
16 Michał Bejda 3 V LO im. Augusta Witkowskiego Kraków 100 100 0 30 30 21 181
17 Karol Pokorski 1 III LO im. Marynarki Wojennej RP Gdynia 100 100 0 0 30 49 179
18 Adam Polak 3 V LO im. Augusta Witkowskiego Kraków 100 100 0 10 30 28 168
19 Grzegorz Prusak 2 II Liceum Ogólnokształcące Poznań 100 100 0 30 28 158
20 Krzysztof Opolski 3 III LO im. Marii Dąbrowskiej Płock 90 100 0 30 21 151
21 Igor Adamski 2 V LO im. Augusta Witkowskiego Kraków 100 100 20 0 30 0 150
22 Artur Kraska 3 ZS Ogólnokształcących nr 1 Bydgoszcz 0 100 20 30 0 150
23 Piotr Szefler 1 Gimnazjum i Liceum Akademickie Toruń 100 0 49 0 149
24 Robert Kozikowski 3 I LO im. Adama Mickiewicza Białystok 100 100 20 20 7 147

finalista z wyróżnieniem
lp. imię i nazwisko klasa szkoła miejscowość wie* tab slo wys kod pos suma
25 Marcin Smulewicz 3gim Zespól Szkół Integracyjnych Skierniewice 100 100 0 0 0 42 142
26 Grzegorz Guśpiel 2 V LO im. Augusta Witkowskiego Kraków 50 100 0 0 20 21 141
27 Krzysztof Król 2 XIV LO im. Polonii Belgijskiej Wrocław 70 100 0 20 21 141
28 Daniel Malinowski 3 VIII LO im. Marii Skłodowskiej Katowice 50 100 0 0 30 7 137
29 Piotr Godlewski 3 VI LO im. Jana Kochanowskiego Radom 90 100 33 0 133
30 Łukasz Jocz 1 I LO im. Adama Mickiewicza Białystok 100 100 10 0 21 131
31 Janusz Kudełka 3 VI LO im. J. i J. Śniadeckich Bydgoszcz 100 100 10 0 0 21 131
32 Jacek Szmigiel 3 V LO im. Augusta Witkowskiego Kraków 80 100 0 0 10 21 131
33 Piotr Suwara 2 XIV LO im. Stanisława Staszica Warszawa 76 10 0 0 20 100 130
34 Adam Błaszkiewicz 3 XV Liceum Ogólnokształcące Wrocław 0 100 10 20 0 130
35 Mateusz Litwin 3 III LO im. Marynarki Wojennej RP Gdynia 100 100 0 28 128

finalista
lp. imię i nazwisko klasa szkoła miejscowość wie* tab slo wys kod pos suma
36 Marcin Sebastian Baczyński 2 VIII LO im. Władysława IV Warszawa
37 Konrad Baumgart 3 VI LO im. J. i J. Śniadeckich Bydgoszcz
38 Arkadiusz Betkier 3 XIV LO im. Stanisława Staszica Warszawa
39 Maciej Borsz 1 VI LO im. J. i J. Śniadeckich Bydgoszcz
40 Marcin Cyran 3 I Liceum Ogólnokształcące Bełchatów
41 Radosław Dembkowski 2 III LO im. Marynarki Wojennej RP Gdynia
42 Andrzej Dorobisz 2 V LO im. Augusta Witkowskiego Kraków
43 Bartłomiej Dudek 3gim Gimnazjum Dwujęzyczne nr 49 Wrocław
44 Szymon Gut 3 V Liceum Ogólnokształcące Gliwice
45 Michał Hordecki 2 VIII LO im. Adama Mickiewicza Poznań
46 Adam Iwaniuk 3 VI Liceum Ogólnokształcące Białystok
47 Wiktor Jakubiuk 3 Dulwich College London
48 Krzysztof Jan Kiewicz 3gim Gimnazjum nr 58 im. Władysława IV Warszawa
49 Karol Konaszyński 3 XIV LO im. Polonii Belgijskiej Wrocław
50 Michał Kosnowski 1 Gimnazjum i Liceum Akademickie Toruń
51 Artur Kozak 1 III LO im. Marynarki Wojennej RP Gdynia
52 Paweł Kubiak 1 I Liceum Ogólnokształcące Katowice
53 Adam Kunysz 3 XII LO im. Bolesława Chrobrego Wrocław
54 Alan Kutniewski 2 XIII Liceum Ogólnokształcące Szczecin
55 Mateusz Kwapich 3 VIII LO im. Marii Skłodowskiej Katowice
56 Jan Kwaśniak 2 LO im. Św. Jadwigi Królowej Kielce
57 Anna Lewicka 2 Zespół Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej Chorzów
58 Paweł Lipski 1 LO "Filomata" Gliwice
59 Jan Milczek 1 III LO im. Marynarki Wojennej RP Gdynia
60 Marcin Niestrój 3 Publiczne LO nr 2 Opole
61 Adam Obuchowicz 2 I Liceum Ogólnokształcące Zielona Góra
62 Tomasz Obuchowski 2 I LO im. Adama Mickiewicza Białystok
63 Maciej Piekarz 2 V LO im. Augusta Witkowskiego Kraków
64 Dawid Pustułka 3 V LO im. Augusta Witkowskiego Kraków
65 Rafał Ruciński 3 XIII Liceum Ogólnokształcące Szczecin
66 Kamil Sałaś 2 II LO im. Jana III Sobieskiego Kraków
67 Michał Sapalski 3 V LO im. Augusta Witkowskiego Kraków
68 Wojciech Sirko 3 XIV LO im. Stanisława Staszica Warszawa
69 Mateusz Skowron 3 V LO im. Augusta Witkowskiego Kraków
70 Konrad Strack 3 V Liceum Ogólnokształcące Bielsko-Biała
71 Adam Śpiewak 2 Ogólnokształcące Liceum Jezuitów Gdynia
72 Michał Trybus 3 V Liceum Ogólnokształcące Gliwice
73 Karol Trzcionka 3 VIII LO im. Marii Skłodowskiej Katowice
74 Jakub Tyrcha 3 V LO im. Augusta Witkowskiego Kraków
75 Paweł Walczak 2 III LO im. Marynarki Wojennej RP Gdynia
76 Martyna Wałaszewska 2 VI LO im. J. i J. Śniadeckich Bydgoszcz
77 Bartłomiej Wiśniewski 2 III LO im. Marynarki Wojennej RP Gdynia
78 Jakub Witaszek 3 XIV LO im. Stanisława Staszica Warszawa
79 Jakub Woyke 2 XIII Liceum Ogólnokształcące Szczecin
80 Krzysztof Zając 3 I LO im. Mikołaja Kopernika Łódź
81 Michał Zając 3gim Publiczne Gimnazjum nr 2 Brzesko
© Anna Michalska
Uniwersytet Warszawski