Finał VIII OI 2000/2001
laureat I miejsca
lp. imię i nazwisko szkoła miejscowość nas zwi ban kop lan suma
1 Paweł Parys Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Tarnowskie Góry 32  60  25  23  40  180 
2 Tomasz Malesiński Zespół Szkół Elektrycznych Białystok 25  60  15  14  40  154 
3 Mateusz Kwaśnicki III Liceum Ogólnokształcące Wrocław 20  54  14  40  131 
4 Karol Cwalina XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa 25  60  37  130 

laureat II miejsca
lp. imię i nazwisko szkoła miejscowość nas zwi ban kop lan suma
5 Michał Adamaszek V Liceum Ogólnokształcące Bielsko-Biała 48  12  10  40  112 
6 Bartosz Walczak V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego Kraków 48  24  10  18  102 
7 Krzysztof Kluczek Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego Bartoszyce 37  21  40  98 
8 Adam Fuksa V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego Kraków 38  10  40  88 
9 Paweł Walter V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego Kraków 48  10  26  86 

laureat III miejsca
lp. imię i nazwisko szkoła miejscowość nas zwi ban kop lan suma
10 Arkadiusz Pawlik V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego Kraków 44  40  84 
11 Tomasz Kmiecik VIII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie Katowice 15  36  14  18  83 
12 Jakub Piędel XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa 25  16  40  83 
13 Grzegorz Herman V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego Kraków 28  11  40  81 
14 Grzegorz Gutowski V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego Kraków 48  10  13  76 
15 Grzegorz Stelmaszek XIV Liceum Ogólnokształcące im. Polonii Belgijskiej Wrocław 23  10  32  71 
16 Piotr Stańczyk XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa 15  11  40  68 
17 Marcin Michalski III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP Gdynia 15  10  40  65 
18 Jakub Żytka I Liceum Ogólnokształcące im. Edwarda Dembowskiego Gliwice 15  40  63 

finalista
lp. imię i nazwisko szkoła miejscowość nas zwi ban kop lan suma
19 Michał Bartoszkiewicz XIV Liceum Ogólnokształcące im. Polonii Belgijskiej Wrocław
20 Michał Bąk Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika Żywiec
21 Kamil Blank VI Liceum Ogólnokształcące im. J i J Śniadeckich Bydgoszcz
22 Piotr Cerobski XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
23 Mateusz Greszta XIII Liceum Ogólnokształcące Szczecin
24 Paweł Gawrychowski XIV Liceum Ogólnokształcące im. Polonii Belgijskiej Wrocław
25 Dawid Huczek I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza Racibórz
26 Michał Jaszczyk XIII Liceum Ogólnokształcące Szczecin
27 Dariusz Karcz Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych Żywiec
28 Sławomir Kolasiński I Liceum Ogólnokształcące Szczecin
29 Jarosław Kutyłowski XIV Liceum Ogólnokształcące im. Polonii Belgijskiej Wrocław
30 Roman Łomowski VI Liceum Ogólnokształcące im. J i J Śniadeckich Bydgoszcz
31 Marcin Machura VIII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie Katowice
32 Wojciech Matyjewicz III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza Tarnów
33 Noe Michejda XXVIII Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego Warszawa
34 Michał Mirosław I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Lublin
35 Filip Noworyta II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej Katowice
36 Andrzej Pezarski V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego Kraków
37 Marcin Pilipczuk XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa
38 Maciej Przewoźnik I Liceum Ogólnokształcące Gorzów Wielkopolski
39 Grzegorz Sobański VIII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza Poznań
40 Piotr Stefaniak III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP Gdynia
41 Bartosz Sułkowski V Liceum Ogólnokształcące Bielsko-Biała
42 Dominik Wojtczak III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP Gdynia
43 Michał Zmarz V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego Kraków
44 Marek Żylak I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa Siedlce
© Anna Michalska
Uniwersytet Warszawski