Finał V OI 1997/1998
laureat I miejsca
lp. imię i nazwisko szkoła miejscowość ban gon naj gra lam pro suma
1 Andrzej Gąsienica-Samek XIV LO im. St. Staszica Warszawa 100 30 40 92 33 100 395
2 Tomasz Czajka LO im. Komisji Edukacji Narodowej Stalowa Wola 100 80 0 100 0 100 380
3 Eryk Kopczyński XIV LO im. St. Staszica Warszawa 100 68 31 100 13 61 373

laureat II miejsca
lp. imię i nazwisko szkoła miejscowość ban gon naj gra lam pro suma
4 Paweł Wolff V LO Zielona Góra 61 68 0 100 0 100 329
5 Marcin Kielar I LO im. St. Leszczyńskiego Jasło 100 38 0 82 0 100 320
6 Łukasz Anforowicz VI LO im. J. i J. Śniadeckich Bydgoszcz 22 97 25 82 0 90 316

laureat III miejsca
lp. imię i nazwisko szkoła miejscowość ban gon naj gra lam pro suma
7 Gracjan Polak III LO im. J. Kochanowskiego Kraków 100 0 22 82 0 100 304
8 Kamil Kloch I LO im. B. Nowodworskiego Kraków 50 70 0 82 0 100 302
9 Maciej Żenczykowski I LO im. B. Nowodworskiego Kraków 100 0 31 100 0 71 302
10 Piotr Przytycki XIV LO im. St. Staszica Warszawa 100 0 0 100 0 100 300
11 Konrad Kwiatkowski III LO w ZSE Krosno 98 20 22 53 13 90 296
12 Bazyli Blicharski Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. St. Dubois Koszalin 100 58 0 0 33 100 291
13 Bartosz Nowierski VIII LO im. A. Mickiewicza Poznań 100 12 0 82 0 80 274

finalista z wyróżnieniem
lp. imię i nazwisko szkoła miejscowość ban gon naj gra lam pro suma
14 Paweł Fic XIII LO Gdańsk 13 48 0 73 13 100 247
15 Adam Leszczyński LI LO im. T. Kościuszki Warszawa 100 31 31 8 0 70 240
16 Tomasz Malesiński Zespół Szkół Elektrycznych Białystok 41 0 13 82 0 95 231
17 Grzegorz Głowaty Zespół Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących Przemyśl 100 20 0 0 13 90 223
18 Jerzy Ziemiański I LO im. ks. S. Konarskiego Rzeszów 100 14 0 0 0 100 214

finalista
lp. imię i nazwisko szkoła miejscowość ban gon naj gra lam pro suma
19 Tomasz Arodż V LO im. A. Witkowskiego Kraków
20 Piotr Dobrowolski I LO im. J. Długosza Nowy Sącz
21 Jarosław Duda LO im. Władysława Jagiełły Dębica
22 Wojciech Dudek Zespół Szkół im. C. K. Norwida IX LO Częstochowa
23 Jakub Górski III LO im. M. Konopnickiej Włocławek
24 Dariusz Jabłonowski III LO im. Marynarki Wojennej Gdynia
25 Łukasz Kamiński IV LO im. T. Kościuszki Toruń
26 Adam Koprowski XXVII LO im. T. Czackiego Warszawa
27 Tomasz Kowalski I LO im. M. Kopernika Łódź
28 Jakub Lipiński I LO im. J. Długosza Nowy Sącz
29 Krzysztof Onak III LO im. A. Mickiewicza Tarnów
30 Mariusz Paradowski XX LO Wrocław
31 Tomasz Pawicki XIV LO im. Polonii Belgijskiej Wrocław
32 Marcin Poturalski IV LO im. T. Kościuszki Toruń
33 Michał Rein IV LO im. Kazimierza Wielkiego Bydgoszcz
34 Przemysław Rekucki Społeczne LO Warszawa
35 Rafał Rusin II LO im. L. Lisa-Kuli Rzeszów
36 Marcin Stefaniak III LO im. Marynarki Wojennej RP Gdynia
37 Marcin Stefaniak III LO im. Stanisława Staszica Siedlce
38 Przemysław Węgrzyn Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych Krosno Odrzańskie
39 Marek Wieczorek I LO im. S. Staszica Lublin
40 Marcin Wojnarski Katolickie LO Zakonu Pijarów im. St. Konarskiego Kraków
© Anna Michalska
Uniwersytet Warszawski