Finał XV OI 2007/2008
laureat I miejsca
lp. imię i nazwisko klasa szkoła miejscowość lam* kup tro pod sta per suma
1 Jarosław Błasiok 2 VIII Liceum Ogólnokształcące Katowice 0 100 100 100 90 86 476
2 Marcin Kościelnicki 3 I LO im. Juliusza Słowackiego Chorzów 50 99 45 100 100 100 444
3 Marcin Andrychowicz 3 XIV LO im. Stanisława Staszica Warszawa 0 100 41 100 100 100 441

laureat II miejsca
lp. imię i nazwisko klasa szkoła miejscowość lam* kup tro pod sta per suma
4 Maciej Klimek 3 II Liceum Ogólnokształcące Gorzów Wlkp. 0 96 82 89 98 31 396
5 Maciej Andrejczuk 3 I LO im. A. Mickiewicza Białystok 20 70 82 100 100 31 383
6 Tomasz Kłeczek 2 V LO im. Augusta Witkowskiego Kraków 30 38 100 100 100 6 344
7 Łukasz Marecik 3 III LO im. Adama Mickiewicza Tarnów 30 100 27 92 79 30 328
8 Marek Rogala 3 Ogólnokształcące Liceum Jezuitów Gdynia 60 40 77 90 100 0 307

laureat III miejsca
lp. imię i nazwisko klasa szkoła miejscowość lam* kup tro pod sta per suma
9 Mateusz Litwin 2 III LO im. Marynarki Wojennej RP Gdynia 30 31 100 46 100 22 299
10 Jonasz Pamuła 3 V LO im. Augusta Witkowskiego Kraków 20 60 27 100 100 12 299
11 Anna Piekarska 1 XIV LO im. Polonii Belgijskiej Wrocław 60 40 41 100 100 18 299
12 Adam Polak 2 V LO im. Augusta Witkowskiego Kraków 100 30 31 100 100 30 291
13 Przemysław Mazur 3 II Liceum Ogólnokształcące Kraków 100 30 93 52 100 12 287
14 Mirosław Michalski 3 III LO im. Marynarki Wojennej RP Gdynia 30 28 27 100 100 30 285
15 Adam Iwaniuk 2 VI Liceum Ogólnokształcące Białystok 79 55 27 70 100 30 282
16 Tomasz Kociumaka 2 V Liceum Ogólnokształcące Gliwice 39 20 100 30 100 18 268
17 Bolesław Kulbabiński 3 I LO im. Stefana Żeromskiego Kielce 30 30 100 30 100 6 266
18 Wiktor Jakubiuk 2 Dulwich College London 28 35 27 100 90 12 264
19 Robert Obryk 3 V LO im. Augusta Witkowskiego Kraków 100 48 0 45 70 93 256
20 Michał Stachurski 3 I LO im. Mikołaja Kopernika Jarosław 30 30 27 30 90 78 255

finalista z wyróżnieniem
lp. imię i nazwisko klasa szkoła miejscowość lam* kup tro pod sta per suma
21 Jakub Tlałka 1 XIV LO im. Stanisława Staszica Warszawa 40 90 27 30 100 0 247
22 Wojciech Baranowski 3 III LO im. Marynarki Wojennej RP Gdynia 60 30 100 0 100 12 242
23 Jakub Pachocki 1 III LO im. Marynarki Wojennej RP Gdynia 100 50 0 100 91 241
24 Jakub Oćwieja 2 V Liceum Ogólnokształcące Bielsko-Biała 30 40 27 52 100 12 231
25 Adam Chrabąszcz 3 I LO im. B. Nowodworskiego Kraków 20 20 27 68 100 12 227
26 Piotr Leszczyński 3 I LO im. Marii Konopnickiej Suwałki 100 30 27 30 100 35 222
27 Dominik Dudzik 3 V LO im. Augusta Witkowskiego Kraków 40 27 42 100 12 221
28 Radosław Burny 3 LO im. St. Małachowskiego Płock 30 27 100 50 12 219
29 Adam Karczmarz 2 LO im. KEN Stalowa Wola 45 100 65 210
30 Michał Iwaniuk 2 XIV LO im. Stanisława Staszica Warszawa 20 30 30 30 100 12 202
31 Bartłomiej Wiśniewski 1 III LO im. Marynarki Wojennej RP Gdynia 30 20 27 30 100 24 201
32 Michał Sapalski 2 V LO im. Augusta Witkowskiego Kraków 60 30 27 30 100 12 199
33 Joachim Jelisiejew 3 I LO im. A. Mickiewicza Białystok 20 0 100 8 50 32 190
34 Jakub Adamek 2 V LO im. Augusta Witkowskiego Kraków 30 30 27 30 90 12 189
35 Łukasz Wołochowski 3 III LO im. Marynarki Wojennej RP Gdynia 30 0 45 100 44 189
36 Mateusz Baranowski 3 III LO im. Marynarki Wojennej RP Gdynia 30 30 27 30 100 0 187
37 Maciej Dębski 3 Gimnazjum nr 59 Warszawa 20 20 27 68 60 12 187

finalista
lp. imię i nazwisko klasa szkoła miejscowość lam* kup tro pod sta per suma
38 Przemysław Bągard 3 Zespół Szkół Strzyżów
39 Tomasz Boczkowski 3 VIII Liceum Ogólnokształcące Poznań
40 Jan Burka 3 III LO im. Marynarki Wojennej RP Gdynia
41 Szymon Cofalik 2 II LO A. Frycza-Modrzewskiego Rybnik
42 Marcin Fatyga 2 I LO im. Stefana Żeromskiego Kielce
43 Grzegorz Graczyk 3 I LO im. Mikołaja Kopernika Łódź
44 Paweł Grynienko 3 Zespół Szkół Ogólnokształcących Strzegom
45 Piotr Karasiński 2 I Liceum Ogólnokształcące Bełchatów
46 Karol Konaszyński 2 XIV LO im. Polonii Belgijskiej Wrocław
47 Alan Kutniewski 1 XIII Liceum Ogólnokształcące Szczecin
48 Bartosz Lewiński 3 III LO im. Marynarki Wojennej RP Gdynia
49 Sebastian Łach 1 V LO im. Augusta Witkowskiego Kraków
50 Daniel Malinowski 2 VIII Liceum Ogólnokształcące Katowice
51 Grzegorz Marcinkowski 3 III LO im. Marynarki Wojennej RP Gdynia
52 Łukasz Mazurek 3 XIV LO im. St. Staszica Warszawa
53 Adam Obuchowicz 1 I LO Zielona Góra
54 Krzysztof Pasek 3 I LO im. S. Żeromskiego Zawiercie
55 Krzysztof Pieprzak 2 XIV LO im. Polonii Belgijskiej Wrocław
56 Paweł Przytuła 3 III LO im. Marynarki Wojennej RP Gdynia
57 Marek Rogalski 3 XXXII LO im. H. Poświatowskiej Łódź
58 Damian Rusak 3 I LO im. T. Kościuszki Legnica
59 Bartłomiej Ryniec 1 I Liceum Ogólnokształcące Łańcut
60 Arkadiusz Socała 3 VIII Liceum Ogólnokształcące Katowice
61 Filip Stachura 3 III LO im. Marynarki Wojennej RP Gdynia
62 Piotr Suwara 1 XIV LO im. Stanisława Staszica Warszawa
63 Jacek Tomasiewicz 3 I LO im. A. Mickiewicza Białystok
64 Norbert Tusiński 3 ZSM-E Żywiec
65 Paweł Walczak 1 III LO im. Marynarki Wojennej RP Gdynia
66 Paweł Wanat 2 V LO im. Augusta Witkowskiego Kraków
67 Eryk Wieliczko 2 III LO im. Marynarki Wojennej RP Gdynia
68 Michał Włodarczyk 3 XIV LO im. Stanisława Staszica Warszawa
69 Konrad Zabłocki 2 XIII Liceum Ogólnokształcące Szczecin
70 Łukasz Zatorski 3 X Liceum Ogólnokształcące Wrocław
71 Mateusz Zgierski 3 LO im. KEN Stalowa Wola
72 Paweł Żuk 1 I Liceum Ogólnokształcące Słupsk
© Anna Michalska
Uniwersytet Warszawski