Sukcesy Polaków na IOI

Reprezentanci Polski zdobyli na Międzynarodowych Olimpiadach Informatycznych (IOI) 101 medali: 36 złotych, 37 srebrnych i 28 brązowych. Poniżej umieszczamy wykaz wszystkich medalistów z Polski. Obecnie (po IOI 2016) Polska znajduje się na 4 miejscu w klasyfikacji medalowej krajów na IOI, za Chinami, Rosją i USA. Więcej statystyk dotyczących występów Polski na IOI można znaleźć na stronie stats.ioinformatics.org.

imię i nazwisko olimpiada medal szkoła
Jarosław Kwiecień IOI 2016, Rosja złoty Zespół Szkół nr 14, Wrocław
Mateusz Radecki IOI 2016, Rosja złoty VI LO im. Jana Kochanowskiego, Radom
Jarosław Kwiecień IOI 2015, Kazachstan złoty Zespół Szkół nr 14, Wrocław
Jarosław Kwiecień IOI 2014, Tajwan złoty Zespół Szkół nr 14, Wrocław
Karol Farbiś IOI 2012, Włochy złoty Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 im. Jana Kochanowskiego, Radom
Jan Kanty Milczek IOI 2011, Tajlandia złoty III LO im. Marynarki Wojennej RP, Gdynia
Piotr Bejda IOI 2011, Tajlandia złoty V LO im A. Witkowskiego, Kraków
Adrian Jaskółka IOI 2010, Kanada złoty I LO im. Adama Mickiewicza, Białystok
Tomasz Kociumaka IOI 2009, Bułgaria złoty V LO, Gliwice
Jarosław Błasiok IOI 2009, Bułgaria złoty VIII LO im. M. Skłodowskiej-Curie, Katowice
Marcin Kościelnicki IOI 2008, Egipt złoty I LO im. Juliusza Słowackiego, Chorzów
Marcin Andrychowicz IOI 2008, Egipt złoty XIV LO im. Stanisława Staszica, Warszawa
Jarosław Błasiok IOI 2008, Egipt złoty VIII LO im. M. Skłodowskiej-Curie, Katowice
Tomasz Kulczyński IOI 2007, Chorwacja złoty VI LO im. J. i J. Śniadeckich, Bydgoszcz
Marcin Andrychowicz IOI 2007, Chorwacja złoty XIV LO im. Stanisława Staszica, Warszawa
Filip Wolski IOI 2006, Meksyk złoty III LO im. Marynarki Wojennej RP, Gdynia
Jakub Kallas IOI 2006, Meksyk złoty III LO im. Marynarki Wojennej RP, Gdynia
Marcin Andrychowicz IOI 2006, Meksyk złoty XIV LO im. Stanisława Staszica, Warszawa
Filip Wolski IOI 2005, Polska złoty III LO im. Marynarki Wojennej RP, Gdynia
Bartłomiej Romański IOI 2004, Grecja złoty XIV LO im. Stanisława Staszica, Warszawa
Filip Wolski IOI 2004, Grecja złoty III LO im. Marynarki Wojennej RP, Gdynia
Bartosz Walczak IOI 2003, USA złoty V LO im. A. Witkowskiego, Kraków
Filip Wolski IOI 2003, USA złoty Gimnazjum nr 24, Gdynia
Paweł Parys IOI 2002, Korea Płd. złoty LO im. Stanisława Staszica, Tarnowskie Góry
Tomasz Malesiński IOI 2001, Finlandia złoty Zespół Szkół Elektrycznych, Białystok
Krzysztof Onak IOI 2000, Chiny złoty III LO im. A. Mickiewicza, Tarnów
Tomasz Czajka IOI 2000, Chiny złoty LO im. KEN, Stalowa Wola
Andrzej Gąsienica-Samek IOI 1999, Turcja złoty XIV LO im. Stanisława Staszica, Warszawa
Andrzej Gąsienica-Samek IOI 1998, Portugalia złoty XIV LO im. Stanisława Staszica, Warszawa
Eryk Kopczyński IOI 1998, Portugalia złoty XIV LO im. Stanisława Staszica, Warszawa
Paweł Wolff IOI 1998, Portugalia złoty V LO, Zielona Góra
Andrzej Gąsienica-Samek IOI 1997, RPA złoty XIV LO im. Stanisława Staszica, Warszawa
Piotr Zieliński IOI 1997, RPA złoty VIII LO im. A. Mickiewicza, Poznań
Piotr Zieliński IOI 1996, Węgry złoty VIII LO im. A. Mickiewicza, Poznań
Jakub Pawlewicz IOI 1996, Węgry złoty III LO im. Marynarki Wojennej RP, Gdynia
Jakub Kruszona-Zawadzki IOI 1991, Grecja złoty V LO im. Ks. Józefa Poniatowskiego, Warszawa
Juliusz Pham IOI 2016, Rosja srebrny III LO im. Marynarki Wojennej RP, Gdynia
Maciej Hołubowicz IOI 2015, Kazachstan srebrny I LO im. A. Mickiewicza w Białymstoku
Przemysław Jakub Kozłowski IOI 2015, Kazachstan srebrny I LO im. A. Mickiewicza w Białymstoku
Konrad Paluszek IOI 2015, Kazachstan srebrny XIV LO im. S. Staszica w Warszawie
Michał Glapa IOI 2014, Tajwan srebrny V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego, Kraków
Krzysztof Pszeniczny IOI 2013, Australia srebrny Gimnazjum i Liceum im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek, Rzeszów
Marek Sommer IOI 2013, Australia srebrny XIV LO im. Stanisława Staszica, Warszawa
Bartłomiej Dudek IOI 2012, Włochy srebrny Zespół Szkół Nr 14, Wrocław
Wiktor Kuropatwa IOI 2012, Włochy srebrny V LO im. Augusta Witkowskiego, Kraków
Wojciech Nadara IOI 2012, Włochy srebrny XIV LO im. Stanisława Staszica, Warszawa
Łukasz Jocz IOI 2011, Tajlandia srebrny I LO im. Adama Mickiewicza, Białystok
Anna Piekarska IOI 2010, Kanada srebrny XIV LO im. Polonii Belgijskiej, Wrocław
Jan Kanty Milczek IOI 2010, Kanada srebrny III LO im. Marynarki Wojennej RP, Gdynia
Adam Karczmarz IOI 2009, Bułgaria srebrny LO im. KEN, Stalowa Wola
Jakub Pachocki IOI 2009, Bułgaria srebrny III LO im. Marynarki Wojennej RP, Gdynia
Maciej Klimek IOI 2008, Egipt srebrny II LO, Gorzów Wlkp.
Michał Pilipczuk IOI 2006, Meksyk srebrny XIV L. O. im. Stanisława Staszica, Warszawa
Adam Gawarkiewicz IOI 2005, Polska srebrny X LO im. prof. S. Banacha, Toruń
Tomasz Kulczyński IOI 2005, Polska srebrny VI LO im. J. i J. Śniadeckich, Bydgoszcz
Jakub Łącki IOI 2004, Grecja srebrny III LO im. Marynarki Wojennej RP, Gdynia
Marcin Michalski IOI 2003, USA srebrny III LO im. Marynarki Wojennej RP, Gdynia
Bartosz Walczak IOI 2002, Korea Płd. srebrny V LO im. A. Witkowskiego, Kraków
Karol Cwalina IOI 2002, Korea Płd. srebrny XIV LO im. Stanisława Staszica, Warszawa
Paweł Parys IOI 2001, Finlandia srebrny LO im. Stanisława Staszica, Tarnowskie Góry
Mateusz Kwaśnicki IOI 2001, Finlandia srebrny III LO, Wrocław
Tomasz Malesiński IOI 2000, Chiny srebrny Zespół Szkół Elektrycznych, Białystok
Marcin Meinardi IOI 1999, Turcja srebrny V LO im. A. Witkowskiego, Kraków
Michał Nowakiewicz IOI 1999, Turcja srebrny XIV LO im. Stanisława Staszica, Warszawa
Tomasz Czajka IOI 1998, Portugalia srebrny LO im. KEN, Stalowa Wola
Andrzej Gąsienica-Samek IOI 1996, Węgry srebrny XIV LO im. Stanisława Staszica, Warszawa
Jakub Pawlewicz IOI 1995, Holandia srebrny III LO im. Marynarki Wojennej RP, Gdynia
Piotr Zieliński IOI 1995, Holandia srebrny VIII LO im. A. Mickiewicza, Poznań
Krzysztof Sobusiak IOI 1994, Szwecja srebrny Technikum Elektroniczno-Mechaniczne, Ostrów Wlkp.
Tomasz Błaszczyk IOI 1993, Argentyna srebrny LO im. S. Żeromskiego, Ozorków
Tomasz Śmigielski IOI 1992, RFN srebrny  
Jacek Chrząszcz IOI 1991, Grecja srebrny  
Jacek Chrząszcz IOI 1990, ZSRR srebrny  
Paweł Burzyński IOI 2016, Rosja brązowy III LO im. Marynarki Wojennej RP, Gdynia
Stanisław Barzowski IOI 2014, Tajwan brązowy III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP, Gdynia
Albert Citko IOI 2014, Tajwan brązowy XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica, Warszawa
Stanisław Dobrowolski IOI 2013, Australia brązowy XIV LO im. Stanisława Staszica, Warszawa
Błażej Magnowski IOI 2013, Australia brązowy III LO im. Marynarki Wojennej RP, Gdynia
Krzysztof Leszczyński IOI 2011, Tajlandia brązowy I LO im. Marii Konopnickiej, Suwałki
Igor Adamski IOI 2010, Kanada brązowy V LO im. A. Witkowskiego, Kraków
Marcin Kurczych IOI 2007, Chorwacja brązowy I LO im. Stefana Żeromskiego, Kielce
Jakub Kallas IOI 2007, Chorwacja brązowy III LO im. Marynarki Wojennej RP, Gdynia
Daniel Czajka IOI 2005, Polska brązowy LO im. KEN, Stalowa Wola
Tomasz Kuras IOI 2004, Grecja brązowy V LO im. A. Witkowskiego, Kraków
Michał Brzozowski IOI 2003, USA brązowy III LO im. Marynarki Wojennej RP, Gdynia
Marcin Michalski IOI 2002, Korea Płd. brązowy III LO im. Marynarki Wojennej RP, Gdynia
Karol Cwalina IOI 2001, Finlandia brązowy XIV LO im. Stanisława Staszica, Warszawa
Krzysztof Onak IOI 1999, Turcja brązowy III LO im. A. Mickiewicza, Tarnów
Piotr Sankowski IOI 1997, RPA brązowy XLIX LO im. J. W. Goethego, Warszawa
Tomasz Waleń IOI 1997, RPA brązowy LO im. T. Kościuszki, Ziębice
Adam Borowski IOI 1996, Węgry brązowy I LO im. M. Skłodowskiej-Curie, Starogard Gdański
Mikołaj Gawron IOI 1995, Holandia brązowy I LO im. K. Marcinkowskiego, Poznań
Marcin Sawicki IOI 1995, Holandia brązowy II LO im. Stefana Batorego, Warszawa
Jakub Pawlewicz IOI 1994, Szwecja brązowy III LO im. Marynarki Wojennej RP, Gdynia
Michał Wala IOI 1994, Szwecja brązowy I LO im. J. Kasprowicza, Racibórz
Marek Stocki IOI 1994, Szwecja brązowy XIV LO im. Polonii Belgijskiej, Wrocław
Grzegorz Jakacki IOI 1993, Argentyna brązowy XVIII LO im. J. Zamoyskiego, Warszawa
Jacek Pliszka IOI 1992, RFN brązowy I LO im. Tadeusza Kościuszki, Łomża
Rafał Bogacz IOI 1992, RFN brązowy XIV LO im. Polonii Belgijskiej, Wrocław
Jacek Pliszka IOI 1991, Grecja brązowy I LO im. Tadeusza Kościuszki, Łomża
Rafał Bogacz IOI 1990, ZSRR brązowy XIV LO im. Polonii Belgijskiej, Wrocław
© Anna Michalska
Uniwersytet Warszawski