Jesteś właścicielem kwiaciarni i przygotowujesz okno wystawowe. Dysponujesz F bukietami kwiatów - każdy innego rodzaju. Masz też do dyspozycji co najmniej tyle samo wazonów, ustawionych w rzędzie na parapecie okna. Wazony są przymocowane na stałe do parapetu i ponumerowane kolejno od 1 do V, gdzie V jest liczbą wazonów. Skrajnie lewy wazon ma numer 1, a skrajnie prawy ma numer V. Bukiety są jednoznacznie ponumerowane od 1 do F. Te numery są ważne z następującego powodu - określają one kolejność występowania bukietów w wazonach. Dla i<j bukiet nr i musi zawsze znajdować się w wazonie położonym na lewo od wazonu, w którym znajduje się bukiet nr j. Np., jeśli azalie mają nr 1, begonie mają nr 2, a cyprysy mają nr 3, to ich bukiety muszą znajdować się w wazonach właśnie w takim porządku - wazon z azaliami musi być na lewo od wazonu z begoniami, a ten na lewo od wazonu z cyprysami. Jeśli mamy więcej wazonów niż bukietów, to nadmiarowe wazony pozostają puste. W każdym wazonie może znajdować się co najwyżej jeden bukiet kwiatów.
Wazony (tak jak bukiety kwiatów) mają swoje charakterystyki. Wkładając bukiet kwiatów do wazonu uzyskujemy określony efekt estetyczny, wyrażany liczbą całkowitą. W tabeli poniżej przedstawiono liczby wyrażające przykładowe efekty estetyczne. W przypadku gdy wazon jest pusty daje to efekt estetyczny równy 0.
Zgodnie z powyższą tabelą, azalie wyglądałyby wspaniale w wazonie nr 2, a strasznie w wazonie nr 4.
Dla osiągnięcia najlepszego efektu musisz umieścić bukiety w wazonach, zachowując podany porządek i maksymalizując sumę efektów estetycznych. Jeśli jest kilka takich rozmieszczeń, to każde z nich jest dopuszczalne. Musisz znaleźć jedno z nich.
Nazwą pliku wejściowego jest: flower.inp.
Plik wyjściowy flower.out musi być plikiem tekstowym i zawierać dwa wiersze:
flower.inp:
3 5 7 23 -5 -24 16 5 21 -4 10 23 -21 5 -4 -20 20
flower.out:
53 2 4 5
Ograniczenie na czas działania programu wynosi 2 sekundy. Nie można otrzymać części punktów za pojedynczy test.