• Błażej Magnowski
  2021-05-12 Krzysztof Diks, Jakub Radoszewski
  Kategorie:
  • XX OI
  • XXVIII OI
  Z głębokim smutkiem informujemy o tragicznej śmierci Błażeja Magnowskiego, zwycięzcy XX Olimpiady Informatycznej, medalisty Międzynarodowej Olimpiady Informatycznej IOI 2013 i drużynowego medalisty Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym w 2015 roku.
 • Konkurs drużynowy Marathon24
  2013-09-12 Jakub Radoszewski
  Kategorie:
  • XX OI
  • XXI OI

  Asseco Poland, CodiLime i miasto Gdynia zapraszają do udziału w ogólnopolskim zespołowym konkursie programistycznym Asseco Programming Marathon24 Gdynia 2013.

  W konkursie biorą udział 3-osobowe zespoły. Konkurs składa się z dwóch etapów: kwalifikacji i finału. Kwalifikacje odbędą się 19 października 2013 on-line na www.marathon24.com i będą trwały 5 godzin. Maksymalnie 30 zespołów z najlepszymi wynikami zostanie zaproszonych do udziału w finale.

  Finał odbędzie się w Gdyni, w Pomorskim Parku Naukowo-Technnologicznym, 30 listopada 2013 i będzie trwał 24 godziny, w trakcie których zespoły będą rywalizowały ze sobą w czasie rzeczywistym rozwiązując 3 zadania. Dla 3 zespołów z najwyższą liczbą punktów przewidziane są nagrody o łącznej wartości ponad 30 tys. zł.

  Rejestracja trwa do 17 października 2013 na www.marathon24.com. Więcej informacji na https://www.facebook.com/Marathon24 i https://twitter.com/Marathon24.

 • OLIMPIJSKI OBÓZ INFORMATYCZNY
  2013-07-11 Monika Kozłowska-Zając
  Kategorie:
  • XX OI

  Olimpiada Informatyczna, Instytut Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego i Fundacja Rozwoju Edukacji  serdecznie zapraszają  młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w obozie informatycznym, który może być świetnym wsparciem w starcie w olimpiadach informatycznych: gimnazjalnej i licealnej!

  Obóz przeznaczony jest dla osób początkujących, które chcą nauczyć się programowania oraz poznać początki algorytmiki, a także bardziej zaawansowanych, którzy pragną doskonalić swoje umiejętności  w programowaniu i algorytmice. Wszyscy będą rozwiązywali zadania olimpijskie na różnych poziomach.  Będą także zajęcia sportowe.

  Obóz odbędzie się w Warszawie w terminie 22 – 26 lipca 2013 roku.

  Przyjazdy dla zamiejscowych 21 lipca, będzie dla nich oczywiście zapewnione całodzienne wyżywienie i noclegi oraz opieka wychowawców – całkowity koszt 670 zł.

  Wszyscy uczestnicy będą mieli zapewnione wyżywienie w postaci obiadu. Koszt dla uczestników nie korzystających z noclegów i całodziennego wyżywienia – 380 zł.

  (Niestety w tym roku nie mamy dofinansowania, które powodowało, że koszt obozu w zeszłym roku był tak niski).

  Konto do wpłat i pozostałe informacje organizacyjne podamy w mailu do osób zakwalifikowanych, który będzie wysyłany najpóźniej 24 godziny od zgłoszenia.

  Osoby, które nie będą mogły zapłacić tej kwoty mogą starać się o stypendium.

  Aby zgłosić się na obóz należy wypełnić formularz, który znajduje się pod tym adresem.

  W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości proszę o kontakt

  Tadeusz Kuran - kierownik obozu

  Tel. 504 032 956

  e-mail: tadkuran@oi.edu.pl

 • Olimpijskie Warsztaty Informatyczne dla Nauczycieli 2013
  2013-07-03 Monika Kozłowska-Zając
  Kategorie:
  • XX OI

  Olimpiada Informatyczna, Uniwersytet Warszawski oraz Fundacja Rozwoju Edukacji zapraszają nauczycieli informatyki i matematyki, zainteresowanych pracą z uczniami uzdolnionymi informatycznie, na Olimpijskie Warsztaty Informatyczne.

  Celem Warsztatów jest przygotowanie i doskonalenie nauczycieli informatyki i matematyki z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do rozpoczęcia lub pogłębienia pracy z uczniami zainteresowanymi informatyką poprzez rozwiązywanie zadań algorytmicznych oraz rozwój umiejętności konstruowania i modyfikowania zadań.

  Dla kogo są Warsztaty i co trzeba wiedzieć, aby z pożytkiem w nich uczestniczyć:

  Warsztaty są przeznaczone dla nauczycieli zainteresowanych tą tematyką (choć można być zupełnie początkującym), dlatego ich organizacja i sposób prowadzenia będą sprzyjały maksymalnemu rozwojowi i konstruowaniu wiedzy w oparciu o samodzielną pracę. Na Warsztatach będą dwa oddzielne poziomy programowe:

  1.    dla zaawansowanych, gdzie wiodącą tematyką będzie rozwiązywanie różnorodnych zadań olimpijskich, dyskusja rozwiązań, uzasadnienia teoretyczne i modyfikacje zadań i rozwiązań. Jeżeli z załączonej ankiety wyniknie zapotrzebowanie grupy uczestników na wspólny temat, zorganizujemy cykl zajęć na ten właśnie temat, część zajęć będzie prowadzona jako zawody zespołowe typu ACM,

  2.    dla początkujących: wprowadzenie do rozwiązywania zadań olimpijskich na poziomie olimpiady gimnazjalnej i nietrudnych zadań olimpiady ponadgimnazjalnej oraz wskazówki metodyczne.

  Na każdym poziomie będą do rozwiązania problemy dla bardziej i mniej zaawansowanych, a na zajęciach zapewnimy wsparcie merytoryczne i językowe. W razie potrzeby jesteśmy gotowi uruchomić zajęcia z języka C++, ale znajomość Pascala lub innego języka programowania wysokiego poziomu jest niezbędna, choćby w podstawowym zakresie.

  Warsztaty odbędą się w Kielnarowej koło Rzeszowa w dniach 7-15 sierpnia 2013 r. Pełny koszt Warsztatów wynosi 1550 zł (wraz z wyżywieniem i zakwaterowaniem). Wobec pozyskania wsparcia z firmy INTEL odpłatność dla szkół/organów prowadzących wynosi 900 zł. Jednakże dysponujemy także niewielką liczbą miejsc z upustem dla nauczycieli, którzy nie uzyskają wsparcia szkół/organów prowadzących, w cenie 480 zł. Sytuacje krytyczne będą rozwiązywane indywidualnie. Warunkiem przyjęcia na Warsztaty jest wpłata zaliczki w wysokości co najmniej 200 zł – zaliczka zostanie zwrócona, gdy nastąpi wpłata szkoły lub organu prowadzącego.

  Wpłat należy dokonywać na konto: Fundacja Rozwoju Edukacji, Warszawa, nr konta: 13 1300 1036 2006 4598 0638 0001. Oczywiście wszystkie podmioty wpłacające bależność (nie zaliczkę) otrzymają fakturę.

  Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

  7 sierpnia jest dniem przyjazdów, pierwszym posiłkiem Warsztatów jest kolacja w tym dniu. Ale można zamówić wcześniejsze posiłki płacąc samemu. Rozpoczęcie Warsztatów nastąpi w czwartek 8 sierpnia o godz. 9.00. Zgłoszenia przyjmujemy do 15 lipca 2013 r. pod tym adresem.

  Dodatkowych informacji udziela Tadeusz Kuran: tadkuran@oi.edu.pl, tel. 504 032 956

   

 • Potyczki Algorytmiczne 2013
  2013-05-16 Jakub Radoszewski
  Kategorie:
  • XX OI

  W najbliższy wtorek 21 maja rozpoczyna się dziewiąta edycja Potyczek Algorytmicznych, otwartego ogólnopolskiego konkursu programistycznego współorganizowanego przez Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego oraz firmę Google.

  Zawody składać się będą z sześciu rund i potrwają do 28 maja. Uczniowie liceów i gimnazjów mogą startować indywidualnie lub w dwu- lub trzyosobowych zespołach. Do wygrania ponad 300 koszulek i atrakcyjne nagrody ufundowane przez Google.

  Zachęcamy do rejestrowania się poprzez stronę zawodów oraz do polubienia profilu Potyczek na Facebooku.

 • Zdjęcia z BOI 2013 w Rostock
  2013-04-26 Monika Kwietniewska
  Kategorie:
  • XX OI

  Zapraszamy do uzupełnionej galerii z BOI 2013.

  A jeśli macie ochotę na pełną relację z zawodów znajdziecie ją na http://www.flickr.com/photos/multiholle/collections/72157633206096204/ oraz na stronie zawodów http://boi2013.informatik-olympiade.de/

 • Wyniki Bałtyckiej Olimpiady Informatycznej 2013
  2013-04-17 Jakub Radoszewski
  Kategorie:
  • XX OI
  • Osiągnięcia 2012/2013

  W zakończonych w ubiegły piątek zawodach XIX Bałtyckiej Olimpiady Informatycznej wszyscy reprezentanci Polski zdobyli medale! Cztery złote medale uzyskali: Karol Farbiś, Tomasz Syposz (ex-aequo drugie miejsce w konkursie), Błażej Magnowski i Marek Sommer, natomiast srebrne medale uzyskali Paweł Nowak i Stanisław Dobrowolski. Poza konkursem w zawodach wzięli także udział Igor Kotrasiński i Krzysztof Pszeniczny, którzy w oficjalnej punktacji uzyskaliby, odpowiednio, brązowy i złoty medal. Najlepszy spośród naszych reprezentantów, Krzysztof Pszeniczny, dołączy do reprezentacji Polski na tegoroczną Międzynarodową Olimpiadę Informatyczną (pozostali członkowie reprezentacji to laureaci I miejsca XX Olimpiady Informatycznej).

  Więcej informacji o zawodach BOI 2013, w tym oficjalne wyniki i treści zadań, można znaleźć na stronie http://boi2013.informatik-olympiade.de.