Wyróżnienia po I etapie XXVIII OI 2020/2021
lp imię nazwisko klasa szkoła miejscowość województwo
1 Jakub Dawidowicz 3LO Liceum Ogólnokształcące nr XIV im. Polonii Belgijskiej Wrocław dolnośląskie
1 Zuzanna Kiczak 3LO Liceum Ogólnokształcące nr XIV im. Polonii Belgijskiej Wrocław dolnośląskie
1 Wiktor Krzemiński 2LO Liceum Ogólnokształcące nr XIV im. Polonii Belgijskiej Wrocław dolnośląskie
1 Bartosz Kucypera 3LO Liceum Ogólnokształcące nr XIV im. Polonii Belgijskiej Wrocław dolnośląskie
1 Beata Łakoma 3LO Liceum Ogólnokształcące nr XIV im. Polonii Belgijskiej Wrocław dolnośląskie
1 Rafał Mańczyk 1LO Liceum Ogólnokształcące nr XIV im. Polonii Belgijskiej Wrocław dolnośląskie
1 Michał Opala 2LO Liceum Ogólnokształcące nr XIV im. Polonii Belgijskiej Wrocław dolnośląskie
1 Wiktor Siatkowski 3LO Liceum Ogólnokształcące nr XIV im. Polonii Belgijskiej Wrocław dolnośląskie
1 Grzegorz Suwaj 3LO Liceum Ogólnokształcące nr XIV im. Polonii Belgijskiej Wrocław dolnośląskie
1 Joanna Suwaj 2LO Liceum Ogólnokształcące nr XIV im. Polonii Belgijskiej Wrocław dolnośląskie
1 Jadwiga Świerczyńska 3LO Liceum Ogólnokształcące nr III im. Adama Mickiewicza Wrocław dolnośląskie
1 Bartosz Szachniewicz 3LO Liceum Ogólnokształcące nr XIV im. Polonii Belgijskiej Wrocław dolnośląskie
1 Cyryl Szatan 2LO Liceum Ogólnokształcące nr XIV im. Polonii Belgijskiej Wrocław dolnośląskie
1 Marcel Szelwiga 3LO Liceum Ogólnokształcące nr XIV im. Polonii Belgijskiej Wrocław dolnośląskie
1 Jakub Klimek 3LO Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące Toruń kujawsko-pomorskie
1 Janusz Rogosz 3LO III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza Bydgoszcz kujawsko-pomorskie
3 Nikodem Gapski 2LO Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące Toruń kujawsko-pomorskie
4 Adam Jeliński 3LO Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące Toruń kujawsko-pomorskie
5 Mateusz Kowalski 2LO VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich Bydgoszcz kujawsko-pomorskie
6 Jakub Pączka 2LO VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich Bydgoszcz kujawsko-pomorskie
7 Jagoda Bobińska 3LO Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące Toruń kujawsko-pomorskie
8 Julia Kędziorska 1LO VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich Bydgoszcz kujawsko-pomorskie
9 Wojciech Malecha 2LO Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące Toruń kujawsko-pomorskie
10 Jan Kuffel 2LO VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich Bydgoszcz kujawsko-pomorskie
1 Alessandro Peria 3LO I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Lublin lubelskie
2 Mateusz Jacniacki 2LO I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Lublin lubelskie
3 Konrad Deryło 2LO I Liceum Ogólnokształcące im. Organizacji Narodów Zjednoczonych Biłgoraj lubelskie
4 Piotr Blinowski 3LO I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Lublin lubelskie
5 Piotr Maksymiuk 2LO Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi Lublin lubelskie
6 Przemysław Głowacki 3LO I Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Ignacego Kraszewskiego Biała Podlaska lubelskie
7 Łukasz Próchniak 8SP Prywatna Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi Lublin lubelskie
8 Krzysztof Borowski 3LO I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Lublin lubelskie
9 Maja Tkaczyk 3LO I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Lublin lubelskie
10 Wojciech Krupiński 2LO I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Lublin lubelskie
1 Kacper Fiś 4LO Zespół Szkół Budowlanych Żary lubuskie
2 Tomasz Surowiec 3LO II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie Gorzów Wielkopolski lubuskie
3 Szymon Kozłowski 2LO I Liceum Ogólnokształcące im. Edwarda Dembowskiego Zielona Góra lubuskie
4 Marvin Ruciński 3LO I Liceum Ogólnokształcące im. Edwarda Dembowskiego Zielona Góra lubuskie
5 Jakub Chojak 2LO Zespół Szkół Ekologicznych im. Unii Europejskiej Zielona Góra lubuskie
6 Wiktor Wojtkowiak 2LO Zespół Szkól Licealnych im. Zbigniewa Herberta Słubice lubuskie
7 Łukasz Czerwiński 2LO I Liceum Ogólnokształcące im. Edwarda Dembowskiego Zielona Góra lubuskie
8 Miłosz Kowalczuk 2LO II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie Gorzów Wielkopolski lubuskie
8 Igor Santarek 4LO Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 "Elektronik" Zielona Góra lubuskie
8 Jakub Sulkowski 2LO Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 "Elektronik" Zielona Góra lubuskie
1 Kacper Dąbrowski 3LO Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki Tomaszów Mazowiecki łódzkie
2 Maciej Pluta 3LO I Liceum Ogólnokształcące im. Gen. Jana Henryka Dąbrowskiego Kutno łódzkie
3 Dominik Piestrzyński 3LO Zespół Szkół nr 2 im. Jana Długosza Wieluń łódzkie
4 Mateusz Lambert 2LO Publiczne Liceum Ogólnokształcące Uniwersytetu Łódzkiego Łódź łódzkie
5 Sebastian Marczak 2LO Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Henryka Wieniawskiego Łódź łódzkie
6 Oskar Biernacki 2LO Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka Sieradz łódzkie
7 Kacper Ławniczak 3LO Liceum Ogólnokształcące im Bolesława Prusa Skierniewice łódzkie
8 Tomasz Sroka 3LO Liceum Ogólnokształcące im Bolesława Prusa Skierniewice łódzkie
9 Tymoteusz Marzec 1LO I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki Wieluń łódzkie
10 Adrian Gliźniewicz 2LO II Liceum Ogólnokształcące Radomsko łódzkie
1 Mikołaj Gazeel 2LO I Liceum Ogólnokształcące im. Bartłomieja Nowodworskiego Kraków małopolskie
1 Michał Horodecki 3LO V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego Kraków małopolskie
1 Mateusz Hurkała 3LO V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego Kraków małopolskie
1 Mateusz Kosman 2LO III Liceum ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza Tarnów małopolskie
1 Jakub Migdał 3LO V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego Kraków małopolskie
1 Kacper Paciorek 2LO V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego Kraków małopolskie
1 Łukasz Pasek 3LO V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego Kraków małopolskie
1 Mikołaj Rams 2LO V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego Kraków małopolskie
1 Katarzyna Żuchowska 3LO V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego Kraków małopolskie
10 Wiktor Cupiał 2LO V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego Kraków małopolskie
1 Jakub Bachurski 3LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie
1 Jakub Bereza 2LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie
1 Mikołaj Bulge 3LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie
1 Mateusz Ciesla 2LO VIII Liceum Ogólnokształcące im. Władysława IV Warszawa mazowieckie
1 Jakub Dziura 3LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie
1 Ignacy Gębuś 2LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie
1 Paweł Jastrzębski 2LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie
1 Tomasz Kwiatkowski 2LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie
1 Jakub Łapiński 2LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie
1 Łukasz Leszko 3LO II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego Warszawa mazowieckie
1 Marcel Maciejczyk 3LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie
1 Jerzy Olkowski 8SP Szkoła Podstawowa nr 221 z Oddziałami Integracyjnymi im. Barbary Bronisławy Czarnowskiej Warszawa mazowieckie
1 Paweł Pilarski 3LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie
1 Piotr Pływacz 2LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie
1 Wiktoria Rozkosz 2LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie
1 Łukasz Smoliński 3LO Liceum Ogólnokształcące im. Polskiej Macierzy Szkolnej Mińsk Mazowiecki mazowieckie
1 Michał Stawarz 2LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie
1 Jan Strzeszyński 2LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie
1 Michał Szeliga 1LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie
1 Kamil Szymczak 2LO VIII Liceum Ogólnokształcące im. Władysława IV Warszawa mazowieckie
1 Hubert Wasilewski 2LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie
1 Marek Zbysiński 2LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie
1 Rafał Starypan 4LO Zespół Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki Opole opolskie
2 Jan Pułtorak 3LO Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej Opole opolskie
3 Kalina Filus 2LO Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie Opole opolskie
4 Marcin Otte 1LO Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej Opole opolskie
5 Franciszek Koral 1LO Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie Opole opolskie
6 Michał Gumowski 3LO Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza Kluczbork opolskie
7 Adam Wróbel 3LO II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika Kędzierzyn-Koźle opolskie
8 Tomasz Topoła 2LO I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich Praszka opolskie
9 Krzysztof Korbaś 2LO Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej Opole opolskie
10 Jakub Kret 2LO Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Emila Godlewskiego Nysa opolskie
1 Andrzej Jabłoński 2LO Liceum Ogólnokształcące Sióstr Prezentek im. Jana Pawła II Rzeszów podkarpackie
2 Przemysław Sosna 3LO Liceum Ogólnokształcące Sióstr Prezentek im. Jana Pawła II Rzeszów podkarpackie
3 Gabriel Antas 3LO I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Stanisława Leszczyńskiego Jasło podkarpackie
4 Rafał Piwowar 3LO II Liceum Ogólnokształcące im. płk. Leopolda Lisa-Kuli Rzeszów podkarpackie
5 Jakub Pazdro 2LO II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika Mielec podkarpackie
6 Bartłomiej Stylski 2LO I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Tarnowskiego Tarnobrzeg podkarpackie
7 Miron Czech 3LO I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Tarnowskiego Tarnobrzeg podkarpackie
8 Patryk Bar 3LO Liceum Ogólnokształcące Sióstr Prezentek im. Jana Pawła II Rzeszów podkarpackie
8 Rafał Ciołek 3LO II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika Mielec podkarpackie
10 Leon Ożóg 3LO II Liceum Ogólnokształcące im. płk. Leopolda Lisa-Kuli Rzeszów podkarpackie
1 Piotr Białek 2LO I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza Białystok podlaskie
1 Michał Kimborowicz 3LO I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza Białystok podlaskie
1 Paweł Kozłowski 2LO I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza Białystok podlaskie
1 Kacper Omieliańczyk 2LO II Liceum Ogólnokształcące im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej Białystok podlaskie
1 Paweł Żurakowski 3LO I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza Białystok podlaskie
6 Paweł Dec 3LO I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza Białystok podlaskie
7 Stanisław Jakimowicz 3LO I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza Białystok podlaskie
8 Serafin Skowroński 3LO I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza Białystok podlaskie
9 Łukasz Piekutowski 2LO I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza Białystok podlaskie
9 Milosz Tomulewicz 2LO I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza Białystok podlaskie
1 Jakub Rożek 3LO III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP Gdynia pomorskie
2 Dominik Smater 2LO III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP Gdynia pomorskie
3 Kajetan Lewandowski 3LO III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP Gdynia pomorskie
3 Franciszek Witt 2LO III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP Gdynia pomorskie
5 Aleksander Czerwionka 4LO Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Bohaterskiej Załogi ORP „Orzeł” Wejherowo pomorskie
6 Wojciech Raczuk 2LO III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP Gdynia pomorskie
6 Mateusz Wasilewski 3LO III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP Gdynia pomorskie
8 Bartłomiej Czarkowski 2LO III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP Gdynia pomorskie
9 Stanisław Czech 2LO III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP Gdynia pomorskie
9 Michał Racinowski 2LO III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP Gdynia pomorskie
9 Olaf Targowski 1LO III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP Gdynia pomorskie
1 Kacper Sojda 3LO IX Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida Częstochowa śląskie
2 Jakub Kądziołka 3LO Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Śląskiej Gliwice śląskie
2 Marcin Wykpis 2LO VIII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie Katowice śląskie
4 Michał Ochenduszkiewicz 3LO V Liceum Ogólnokształcące Bielsko-Biała śląskie
5 Kamil Pustelnik 2LO Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich Bieruń śląskie
6 Paweł Gadziński 3LO V Liceum Ogólnokształcące Bielsko-Biała śląskie
7 Jan Burdzicki 2LO IX Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida Częstochowa śląskie
7 Bartłomiej Rozenberg 2LO IX Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida Częstochowa śląskie
9 Jakub Szmidla 3LO IV Liceum Ogólnokształcące Częstochowa śląskie
10 Jakub Czyż 3LO I Liceum Ogólnokształcące im. Antoniego Osuchowskiego Cieszyn śląskie
1 Piotr Wieczorek 3LO Zespół Szkół Informatycznych im. gen. Józefa Hauke Bosaka Kielce świętokrzyskie
2 Maciej Garbacz 3LO I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego Kielce świętokrzyskie
3 Wojciech Gos 4LO Zespół Szkół Informatycznych im. gen. Józefa Hauke Bosaka Kielce świętokrzyskie
4 Patryk Skowron 2LO Zespół Szkół Sióstr Nazaretanek Kielce świętokrzyskie
5 Grzegorz Siudak 3LO VI Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego Kielce świętokrzyskie
6 Wiktor Rębosz 3LO IV Liceum Ogólnokształcące im. Hanki Sawickiej Kielce świętokrzyskie
7 Robert Mesek 3LO II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Śniadeckiego Kielce świętokrzyskie
8 Gabriel Boruń 2LO I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackeigo Skarżysko-Kamienna świętokrzyskie
9 Błażej Naziemiec 2LO VI Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego Kielce świętokrzyskie
10 Jan Chojnacki 4LO Zespół Szkół Elektrycznych Kielce świętokrzyskie
1 Michał Bronicki 3LO XII Liceum Ogólnokształcące im. Marii i Georga Dietrichów Olsztyn warmińsko-mazurskie
2 Maciej Curulak 2LO XII Liceum Ogólnokształcące im. Marii i Georga Dietrichów Olsztyn warmińsko-mazurskie
3 Krystian Nowakowski 3LO Zespół Szkół nr 1 Działdowo warmińsko-mazurskie
4 Kacper Kopeć 2LO Zespół Szkół nr 1 Działdowo warmińsko-mazurskie
5 Jakub Pająk 2LO Zespół Szkół nr 1 Działdowo warmińsko-mazurskie
6 Julia Rzymowska 2LO Zespół Szkół nr 1 Działdowo warmińsko-mazurskie
7 Dominik Sumiła 2LO Zespół Szkół nr 1 Działdowo warmińsko-mazurskie
8 Filip Świniarski 2LO Zespół Szkół nr 1 Działdowo warmińsko-mazurskie
9 Jan Brzozowski 2LO XII Liceum Ogólnokształcące im. Marii i Georga Dietrichów Olsztyn warmińsko-mazurskie
10 Tomasz Koźmiński 3LO Zespół Szkół nr 1 Działdowo warmińsko-mazurskie
10 Tomasz Krezymon 3LO Zespół Szkół nr 1 Działdowo warmińsko-mazurskie
1 Jakub Lehnhardt 3LO Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego Poznań wielkopolskie
2 Patrycja Wasielewska 3LO VIII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza Poznań wielkopolskie
3 Jędrzej Pacanowski 3LO Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące w Środzie Wielkopolskiej Środa Wielkopolska wielkopolskie
4 Maksym Ratajczyk 3LO VIII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza Poznań wielkopolskie
5 Krzysztof Jaworski 3LO VIII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza Poznań wielkopolskie
6 Wiktor Kamzela 2LO VIII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza Poznań wielkopolskie
7 Kacper Iwicki 3LO I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie Piła wielkopolskie
8 Stanisław Fiedler 2LO VIII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza Poznań wielkopolskie
9 Rafał Szubert 3LO VIII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza Poznań wielkopolskie
10 Agnieszka Mańke 3LO VIII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza Poznań wielkopolskie
1 Michał Kuśmirek 2LO XIII Liceum Ogólnokształcące Szczecin zachodniopomorskie
1 Filip Wilkowski 2LO XIII Liceum Ogólnokształcące Szczecin zachodniopomorskie
3 Ignacy Boehlke 1LO XIII Liceum Ogólnokształcące Szczecin zachodniopomorskie
4 Michał Olszewski 1LO XIII Liceum Ogólnokształcące Szczecin zachodniopomorskie
5 Damian Dąbrowski 3LO XIII Liceum Ogólnokształcące Szczecin zachodniopomorskie
6 Maksym Iskierski 1LO XIII Liceum Ogólnokształcące Szczecin zachodniopomorskie
7 Zofia Krok 1LO XIII Liceum Ogólnokształcące Szczecin zachodniopomorskie
8 Jakub Oganowski 3LO XIII Liceum Ogólnokształcące Szczecin zachodniopomorskie
9 Michał Jagodziński 1LO XIII Liceum Ogólnokształcące Szczecin zachodniopomorskie
10 Jakub Bracha 2LO V Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka Szczecin zachodniopomorskie
1 Artiom Lipiński 3LO Academic Gymnasium №56 Sankt Petersburg zagranica
2 Igor Michalec 1LO The British School in the Netherlands Voorschoten zagranica