• Wyniki Międzynarodowej Olimpiady Informatycznej 2010
    2010-08-20 Jakub Radoszewski
    Kategorie:
    • Osiągnięcia 2009/2010

W dniach 14-21 sierpnia 2010 w Waterloo w Kanadzie odbyła się XXII Międzynarodowa Olimpiada Informatyczna. Świetny wynik osiągnęła w niej polska reprezentacja: Adrian Jaskółka zdobył złoty medal i zajął w całym konkursie wysokie, trzeciej miejsce, Anna Piekarska i Jan Kanty Milczek zdobyli srebrne medale, a Igor Adamski zdobył medal brązowy. Zawody wygrał, po raz drugi z rzędu, Gennady Korotkevich z Białorusi.

• Anna Piekarska zwyciężyła w XVII Olimpiadzie Informatycznej Krajów Europy Środkowej
    2010-07-22 Anna Michalska
    Kategorie:

W zawodach w Koszycach na Słowacji wzięły udział czteroosobowe reprezentacje narodowe z Bułgarii, Chorwacji, Czech, Niemiec, Polski, Rumunii, Słowacji, Szwajcarii i Węgier. Polska była reprezentowana przez pierwszą czwórkę zawodników z finałów krajowej Olimpiady Informatycznej: Igora Adamskiego, Adriana Jaskółkę, Jana Milczka i Annę Piekarską. Zwyciężczynią XVII Olimpiady Informatycznej Krajów Europy Środkowej została Anna Piekarska, zdobywając 460 punktów na 600 możliwych. Miejsce drugie ex aequo zajęli Anton Anastasov z Bułgarii i Stjepan Glavina z Chorwacji uzyskując 405 punktów. Bardzo dobrze spisali się też pozostali Polacy. Jan Kanty Milczek zajął 9. miejsce i zdobył srebrny medal. Adrian Jaskółka i Igor Adamski wywalczyli medale brązowe zajmując miejsca odpowiednio 13. i 15.

Drużynowo Polska zajęła drugie miejsce ex aequo z Bułgarią, a za Chorwacją.

Ania Piekarska wygrywając Olimpiadę Informatyczną Krajów Europy Środkowej dołączyła jako pierwsza Polka (i kobieta) do grona zwycięzców liczących się międzynarodowych zawodów programistycznych. Należy życzyć Ani oraz jej kolegom sukcesów na zbliżającej się XXII Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej, która będzie miała miejsce w sierpniu w Waterloo w Kanadzie.

• Wyniki Bałtyckiej Olimpiady Informatycznej 2010
    2010-05-15 Jakub Radoszewski
    Kategorie:

W Olimpiadzie Informatycznej Krajów Bałtyckich, która odbyła się w dniach 30.04-3.05.2010 w Tartu w Estonii, nasi
    olimpijczycy zdobyli cztery medale: Paweł Lipski - złoto, Łukasz Jocz i Krzysztof Leszczyński - medale srebrne, a Stanisław Barzowski - medal brązowy. Ten znakomity wynik osiągnęli uczniowie młodsi, którzy w kolejnym roku mają szansę wystartować raz jeszcze w Olimpiadzie. Więcej informacji można znaleźć na stronie zawodów.