Kategorie:
    • XVIII OI
    • Osiągnięcia 2010/2011
    • XIX OI

Tegoroczna XXIII Międzynarodowa Olimpiada Informatyczna odbyła się w Pattaya w Tajlandii. Wzięło w niej udział 302 zawodników z 81 krajów. Wszyscy czterej reprezentanci Polski zdobyli medale: dwa złote, jeden srebrny i jeden brązowy.

Złoty medal uzyskał absolwent III LO w Gdyni Jan Kanty Milczek, zajmując 8. miejsce w klasyfikacji generalnej. Był to dla niego drugi z rzędu występ w Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej. W zeszłym roku w zawodach rozgrywanych w Kanadzie zdobył srebro.

Drugi złoty medal przywiezie do kraju Piotr Bejda, uczeń V LO w Krakowie. Jako najmłodszy z naszych reprezentantów ma szansę na udział w przyszłorocznej Olimpiadzie we Włoszech.

Pozostali polscy reprezentanci, Łukasz Jocz (absolwent I LO w Białymstoku) oraz Krzysztof Leszczyński (absolwent I LO w Suwałkach), zdobyli, odpowiednio, srebrny i brązowy medal.

Pierwsze miejsce w zawodach zajął niezwykle utalentowany reprezentant Białorusi - Gennady Korotkevich, który w tym roku wygrał te zawody trzeci raz z rzędu, zaś pierwszy medal wywalczył w wieku zaledwie 10 lat. Warto wspomnieć, że Gennady Korotkevich zajął pierwsze miejsce w zawodach zdalnych CEOI 2011.

• Pierwsze dwa miejsca podium dla Polaków na zawodach CEOI 2011
    2011-07-11 Jakub Radoszewski
    Kategorie:
    • XVIII OI
    • XIX OI

Świetnym wynikiem polskich reprezentantów zakończyła się 18 Olimpiada Informatyczna Krajów Europy Środkowej, która odbyła się 7-12 lipca w Gdyni. Pierwsze dwa miejsca w zawodach i złote medale zdobyli odpowiednio Krzysztof Pszeniczny, uczeń I klasy liceum w Gimnazjum i Liceum im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie, oraz Jan Kanty Milczek, absolwent III LO im. Marynarki Wojennej w Gdyni. Złoty medal uzyskał także Piotr Bejda, uczeń II klasy V LO im. A. Witkowskiego w Krakowie.

Wszyscy nasi reprezentanci podczas zdobyli medale. Wiktor Kuropatwa i Krzysztof Leszczyński zdobyli srebrne medale, a Łukasz Jocz, Marcin Smulewicz i Mateusz Kopeć medale brązowe. Warto przypomnieć, że Polska, jako gospodarz, mogła wystawić w zawodach dwie czteroosobowe drużyny.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie zawodów. Z tej strony (a także z działu Książeczki na naszej stronie) można pobrać książeczkę CEOI 2011 z treściami i opracowaniami zadań (pozycja anglojęzyczna).

• Sukces naszych reprezentantów w Danii
    2011-05-02 Jakub Łącki
    Kategorie:
    • XVIII OI

Mateusz Gołębiewski zajął pierwsze miejsce w 17. Bałtyckiej Olimpiadzie Informatycznej. Wszyscy reprezentanci Polski przywiozą do Polski medale:

Tegoroczne zawody odbywały się w pobliżu Kopenhagi, w Danii. W zawodach brało udział 48 zawodników z 8 krajów. Zwycięzca zakończył zawody ze świetnym wynikiem 780 punktów na 800 możliwych.