• Dwa złota Polaków na Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej
  2018-09-14 Jakub Radoszewski
  Kategorie:
  • XXV OI
  • Osiągnięcia 2017/2018
  • XXVI OI

  Przedstawiamy wyniki XXX Międzynarodowej Olimpiady Informatycznej, która odbyła się w dniach 1-8 września w Tsukubie w Japonii. Polskę standardowo reprezentowało czterech zawodników.

  Złote medale do Polski przywieźli Mariusz Trela oraz Anadi Agrawal. Dla obu jest to już drugi złoty medal Międzynarodowej Olimpiady Informatycznej. Mariusz jest absolwentem V LO w Krakowie, natomiast Anadi – XIV LO we Wrocławiu. Srebro zdobył Kacper Kluk, który ukończył III LO w Gdyni. Medal brązowy natomiast wywalczył Dawid Jamka, absolwent VI LO w Radomiu.

  Zwycięzcą całych zawodów został Benjamin Qi ze Stanów Zjednoczonych. Pełny ranking można znaleźć na stronie http://stats.ioinformatics.org/results/2018.

  Opiekunami drużyny byli dr Piotr Chrząstowski-Wachtel oraz Bartosz Kostka. Pracami Międzynarodowego Komitetu Naukowego podczas Międzynarodowej Olimpiady Informatycznej kierował dr Jakub Łącki.

  Gratulujemy wspaniałego wyniku całej reprezentacji!

 • Znakomite wyniki Polaków na zawodach CEOI 2018
  2018-08-19 Bartosz Kostka
  Kategorie:
  • XXV OI
  • Osiągnięcia 2017/2018

  XXV Olimpiada Informatyczna Krajów Europy Środkowej w tym roku odbyła się w Warszawie. W zawodach wzięły udział reprezentancje następujących krajów: Austrii, Azerbejdżanu, Chorwacji, Czech, Gruzji, Niemiec, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Węgier, Włoch oraz Polski. Nasza reprezentacja, złożona z 8 zawodników, uzyskała znakomite wyniki.

  Pierwsze miejsce wywalczył Mariusz Trela (ex aequo z reprezentantem Rumunii - Costinem-Andreiem Oncescu). Drugi złoty medal zdobył Anadi Agrawal.

  Srebrne medale zdobyli Dawid Jamka, Kacper Kluk i Juliusz Pham, natomiast brązowe medale uzyskali Mateusz Rzepecki, Paweł Pawlik oraz Mateusz Cegiełka.

  Gratulujemy wspaniałego wyniku naszej reprezentacji!

 • Sześć medali Polaków na Bałtyckiej Olimpiadzie Informatycznej
  2018-05-05 Jakub Radoszewski
  Kategorie:
  • XXV OI
  • Osiągnięcia 2017/2018

  W dniach 27 kwietnia – 1 maja w Sztokholmie odbyły się zawody Bałtyckiej Olimpiady Informatycznej, BOI 2018. W zawodach wzięło udział przeszło 60 zawodników reprezentujących kraje regionu bałtyckiego. Tradycyjnie w reprezentacji Polski znaleźli się najlepsi laureaci krajowej Olimpiady nieuczęszczający do klasy maturalnej. Wszyscy z nich przywieźli do Polski medale – w kolejności od lewej do prawej na zdjęciu poniżej:

  Pełne wyniki można znaleźć na oficjalnej stronie zawodów.

  Dla wszystkich naszych reprezentantów na BOI 2018 był to pierwszy udział w olimpiadzie informatycznej międzynarodowej rangi. Tym bardziej gratulujemy i życzymy im dużo sukcesów w przyszłości!