• Wyniki IOI 2013
  2013-07-12 Jakub Radoszewski
  Kategorie:
  • XXI OI
  • Osiągnięcia 2012/2013

  W Brisbane w Australii zakończyły się zawody XXV Międzynarodowej Olimpiady Informatycznej. Wszyscy reprezentanci Polski zdobyli na tych zawodach medale: Krzysztof Pszeniczny i Marek Sommer – srebrne medale, a Stanisław Dobrowolski i Błażej Magnowski – medale brązowe. Dodatkowa dobra wiadomość dla Polski to wybór tegorocznego opiekuna reprezentacji, Jakuba Łąckiego, do Międzynarodowego Komitetu Naukowego Olimpiady.

  W zawodach wzięło udział 299 zawodników z 80 krajów. Pierwsze dwa miejsca zdobyli zawodnicy z Chin, na trzecim miejscu znaleźli się ex-aequo Rosjanin i Chińczyk.

 • Wyniki Bałtyckiej Olimpiady Informatycznej 2013
  2013-04-17 Jakub Radoszewski
  Kategorie:
  • XX OI
  • Osiągnięcia 2012/2013

  W zakończonych w ubiegły piątek zawodach XIX Bałtyckiej Olimpiady Informatycznej wszyscy reprezentanci Polski zdobyli medale! Cztery złote medale uzyskali: Karol Farbiś, Tomasz Syposz (ex-aequo drugie miejsce w konkursie), Błażej Magnowski i Marek Sommer, natomiast srebrne medale uzyskali Paweł Nowak i Stanisław Dobrowolski. Poza konkursem w zawodach wzięli także udział Igor Kotrasiński i Krzysztof Pszeniczny, którzy w oficjalnej punktacji uzyskaliby, odpowiednio, brązowy i złoty medal. Najlepszy spośród naszych reprezentantów, Krzysztof Pszeniczny, dołączy do reprezentacji Polski na tegoroczną Międzynarodową Olimpiadę Informatyczną (pozostali członkowie reprezentacji to laureaci I miejsca XX Olimpiady Informatycznej).

  Więcej informacji o zawodach BOI 2013, w tym oficjalne wyniki i treści zadań, można znaleźć na stronie http://boi2013.informatik-olympiade.de.