2012-09-30 Jakub Łącki
    Kategorie:
    • XIX OI
    • Osiągnięcia 2011/2012

Świetnym wynikiem Polaków zakończyły się zawody Międzynarodowej Olimpiady Informatycznej 2012. Wszyscy reprezentanci Polski zdobyli medale: jeden złoty i trzy srebrne.

Złoty medal uzyskał uczeń 3 klasy VI Liceum Ogólnokształcącego w Radomiu, Karol Farbiś. Karol zajął bardzo wysokie, 7 miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów. Pozostali polscy reprezentanci, Wojciech Nadara (absolwent XIV LO w Warszawie), Wiktor Kuropatwa (absolwent V LO w Krakowie) oraz Bartłomiej Dudek (absolwent XIV LO we Wrocławiu), uzyskali srebrne medale.

XXIV Międzynarodowa Olimpiada Informatyczna odbyła się w Sirmione we Włoszech w dniach 23-30 września 2012 roku. W olimpiadzie wzięło udział 310 zawodników z 80 krajów. W zawodach zwyciężył reprezentant Stanów Zjednoczonych, Johnny Ho, wyprzedzając niezwykle utalentowanego reprezentanta Białorusi - Gennadego Korotkevicha, który wcześniej trzykrotnie wygrywał te zawody.

• Medaliści CEOI 2012
    2012-07-15 Jakub Radoszewski
    Kategorie:
    • XIX OI

Znamy już wyniki naszych reprezentantów na XIX Olimpiadzie Informatycznej Krajów Europy Środkowej. Wszyscy nasi reprezentanci przywieźli z zawodów medale, a najlepszy z naszych zawodników, Mateusz Gołębiewski, zajął w łącznej klasyfikacji wysokie drugie miejsce!

• Wyniki Bałtyckiej Olimpiady Informatycznej 2012
    2012-05-06 Jakub Radoszewski
    Kategorie:
    • XIX OI

Świetnym wynikiem Polaków zakończyły się zawody Bałtyckiej Olimpiady Informatycznej 2012. Zwycięzcą całych zawodów został Krzysztof Pszeniczny, a pozostałe dwa miejsca na podium zajęli Szymon Stankiewicz oraz Karol Farbiś. Złoty medal uzyskał także Stanisław Dobrowolski. Grono złotych medalistów uzupełnił Simon Lindholm ze Szwecji. Pozostali nasi zawodnicy – Szymon Łukasz i Przemysław Jakub Kozłowski – uzyskali srebrne medale. Zawody odbywały się w miejscowości Ventspils (Windawa) na Łotwie. Lista medalistów: