2019-08-20 Bartosz Kostka
    Kategorie:
    • XXVI OI
    • Osiągnięcia 2018/2019

Przedstawiamy wyniki polskiej reprezentacji na 31. Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej, która w tym roku odbyła się w Baku, stolicy Azerbejdżanu.

Srebrne medale zdobyli Mieszko Grodzicki (74. miejsce, VI LO w Radomiu) oraz Jakub Wasilewski (76. miejsce, XIV LO w Warszawie). Brązowy medal uzyskał Marek Skiba (118. miejsce, I LO w Lublinie). Finalistą olimpiady został Mikołaj Stępiński (224. miejsce, XIV LO w Warszawie).

Zwycięzcą całych zawodów (po raz drugi z rzędu) został Benjamin Qi, reprezentujący Stany Zjednoczone Ameryki.

Wszystkim reprezentantom serdecznie gratulujemy!

Reprezentacja na IOI 2019

• Pierwsze miejsce Polski drużynowo na CEOI 2019
    2019-07-31 Piotr Chrząstowski-Wachtel
    Kategorie:
    • XXVI OI

W Bratysławie zakończyła się 26. Olimpiada Informatyczna Krajów Europy Środkowej. W Olimpiadzie wzięło udział 55 zawodników z 13 krajów: 12 z nich to Austria, Chorwacja, Czechy, Niemcy, Polska, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Ukraina, Węgry i Włochy. W zawodach uczestniczyła też gościnnie drużyna Armenii, która z politycznych powodów nie może pojechać na Międzynarodową Olimpiadę Informatyczną, która odbędzie się w tym roku w Baku w Azerbejdżanie w dniach 4-11 sierpnia. Każdy kraj mógł zgłosić co najwyżej czteroosobową drużynę złożoną z licealistów (tradycyjnie gospodarze wystawili dwie drużyny). Polskę reprezentowali zwycięzcy krajowej Olimpiady Informatycznej:

1. Marek Skiba z I LO im. Stanisława Staszica w Lublinie,
    2. Jakub Wasilewski z XIV LO im Stanisława Staszica w Warszawie
    3. Mikołaj Stępiński z XIV LO im Stanisława Staszica w Warszawie
    4. Mieszko Grodzicki z VI LO im. Jana Kochanowskiego w Radomiu

Przyznano 28 medali: 5 złotych, 9 srebrnych i 14 brązowych. Polacy wypadli świetnie. Wszyscy zawodnicy zdobyli medale: Marek Skiba złoto (dzielone 2-3 miejsce), Mieszko Grodzicki i Mikołaj Stępiński srebra (miejsca odpowiednio 6 i 10), a Jakub Wasilewski brąz (miejsce 26). Łącznie, jako drużyna, osiągnęli najlepszy wynik całej olimpiady.

5 9 14

Czesi i Austriacy nie zdobyli żadnego medalu. Ukraina zdobyła takie same medale jak Polska, ale łączny wynik punktowy drużyny był nieco niższy. Szczegóły na stronie organizatora: http://ceoi.sk/. Olimpiada stała na wysokim poziomie, zadania bardzo trudne, rywalizajca zacięta, różnice między zwycięzcami niewielkie. Zwycięzca, Balázs Tóth z Węgier, zdobył 374 punkty na 600 możliwych. Nasi zawodnicy zdobyli odpowiednio 350, 315, 298, 191 punktów.

• Wyniki Polaków na zawodach BOI 2019
    2019-05-03 Bartosz Kostka
    Kategorie:
    • XXVI OI

Przedstawiamy wyniki reprezentacji Polski na 25. Bałtyckiej Olimpiadzie Informatycznej, która odbyła się w mieście Tartu na południu Estonii.

Złoty medal i 3. miejsce w całych zawodach zdobył Mieszko Grodzicki (VI LO Radom). Srebrne medale wywalczyli Michał Staniewski (XIII LO Szczecin), Arkadiusz Czarkowski i Kacper Harasimowicz (obaj z III LO w Gdyni). Brązowe medale natomiast zdobyli Jan Strzeszyński (OGim w XIV LO w Warszawie) oraz Adam Górkiewicz (XIV LO we Wrocławiu).

Serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników! Pełny ranking można znaleźć pod adresem http://boi2019.eio.ee/results/

• Wyniki finału XXVI OI
    2019-04-12 Jakub Radoszewski
    Kategorie:
    • XXVI OI

Oto ranking zawodów III stopnia XXVI Olimpiady Informatycznej. Ogromne gratulacje dla wszystkich laureatów!