Finał XXIX OI 2021/2022
laureat I miejsca
lp. imię i nazwisko klasa nazwa szkoły miejscowość szkoły wojewodztwo imp* zer* glo rze wyb met sza wag suma
1 Jan Strzeszyński 3LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie 100 100 100 7 100 100 40 100 447
2 Michał Stawarz 3LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie 100 100 100 7 100 80 90 50 427
3 Kacper Paciorek 3LO V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego Kraków małopolskie 100 100 100 28 100 100 40 56 424
4 Jeremiasz Preiss 3LO Liceum Ogólnokształcące nr XIV im. Polonii Belgijskiej Wrocław dolnośląskie 100 100 7 100 100 40 60 407
5 Antoni Buraczewski 3LO Liceum Ogólnokształcące nr III im. Adama Mickiewicza Wrocław dolnośląskie 100 100 100 49 100 30 25 100 404
6 Marek Zbysiński 3LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie 100 100 100 28 64 70 40 100 402
7 Bartłomiej Czarkowski 3LO III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP Gdynia pomorskie 100 100 20 100 100 82 40 50 392

laureat II miejsca
lp. imię i nazwisko klasa nazwa szkoły miejscowość szkoły wojewodztwo imp* zer* glo rze wyb met sza wag suma
8 Antoni Długosz 3LO V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego Kraków małopolskie 100 100 60 100 88 35 70 353
9 Hubert Wasilewski 3LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie 100 100 60 100 76 40 37 313
10 Mateusz Jacniacki 3LO I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Lublin lubelskie 42 100 100 64 0 96 50 310
11 Franciszek Witt 3LO III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP Gdynia pomorskie 100 100 60 49 100 20 40 40 309
12 Wiktor Krzemiński 3LO Liceum Ogólnokształcące nr XIV im. Polonii Belgijskiej Wrocław dolnośląskie 0 100 100 64 40 40 50 294
12 Krzysztof Olejnik 3LO I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Dubois Koszalin zachodniopomorskie 100 100 100 28 46 30 40 50 294
14 Stanisław Karpiejczyk 3LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie 100 100 100 28 46 10 24 80 288
15 Jakub Pniewski 3LO III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP Gdynia pomorskie 100 20 7 100 10 100 50 287
16 Marek Muzyka 2LO Liceum Ogólnokształcące nr XIV im. Polonii Belgijskiej Wrocław dolnośląskie 100 100 7 46 0 40 90 283
17 Michał Kuśmirek 3LO XIII Liceum Ogólnokształcące Szczecin zachodniopomorskie 12 100 100 7 46 30 40 50 273
18 Stanisław Czech 3LO III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP Gdynia pomorskie 100 100 100 7 64 0 97 268
19 Dominik Smater 3LO III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP Gdynia pomorskie 100 100 20 7 46 100 40 50 263
20 Jakub Bereza 3LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie 100 100 100 7 17 39 40 50 253
20 Piotr Pływacz 3LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie 20 100 7 46 10 40 50 253
20 Paulina Żeleźnik 1LO Liceum Ogólnokształcące nr XIV im. Polonii Belgijskiej Wrocław dolnośląskie 0 100 100 7 46 10 40 50 253

laureat III miejsca
lp. imię i nazwisko klasa nazwa szkoły miejscowość szkoły wojewodztwo imp* zer* glo rze wyb met sza wag suma
23 Franciszek Sobota 3LO VIII Liceum Ogólnokształcące im. Władysława IV Warszawa mazowieckie 42 100 60 28 46 10 40 60 244
24 Maksym Iskierski 2LO XIII Liceum Ogólnokształcące Szczecin zachodniopomorskie 12 100 0 100 10 40 90 240
24 Jakub Misiaszek 3LO II Liceum Ogólnokształcące im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej Białystok podlaskie 100 60 28 64 10 28 50 240
26 Joanna Suwaj 3LO Liceum Ogólnokształcące nr XIV im. Polonii Belgijskiej Wrocław dolnośląskie 12 100 100 46 27 15 50 238
27 Julia Kędziorska 2LO VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich Bydgoszcz kujawsko-pomorskie 12 100 100 7 46 10 40 34 237
28 Tymon Cichocki 3LO III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP Gdynia pomorskie 42 100 100 46 0 40 50 236
29 Bartosz Drabiński 3LO III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP Gdynia pomorskie 72 100 60 7 17 10 40 100 234
29 Łukasz Piekutowski 3LO I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza Białystok podlaskie 42 100 60 28 46 10 40 50 234
31 Kajetan Ramsza 2LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie 12 100 60 7 46 30 40 50 233
31 Grzegorz Ryn 3LO V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego Kraków małopolskie 42 100 100 4 47 20 40 22 233
33 Wiktoria Rozkosz 3LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie 100 100 17 28 37 50 232
34 Konstanty Smolira 2LO Prywatne Liceum imienia Królowej Jadwigi Lublin lubelskie 100 100 100 7 17 10 37 50 221
35 Jerzy Olkowski 1LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie 100 100 100 46 10 40 22 218
35 Igor Staszkiewicz 3LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie 0 100 28 100 0 40 50 218
37 Rafał Bawołek 3LO V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego Kraków małopolskie 0 100 100 17 10 40 50 217
37 Korneliusz Obarski 3LO Prywatne Liceum imienia Królowej Jadwigi Lublin lubelskie 100 100 100 17 10 40 50 217
39 Jakub Bartecki 3LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie 100 100 100 17 8 40 50 215
40 Łukasz Skiba 3LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie 12 100 100 6 46 20 8 34 214
41 Kamil Szymczak 3LO VIII Liceum Ogólnokształcące im. Władysława IV Warszawa mazowieckie 100 100 0 7 46 30 40 90 213
42 Andrzej Gwiazda 3LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie 12 100 100 46 0 15 50 211
43 Maksymilian Wdowiarz-Bilski 3LO V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego Kraków małopolskie 0 100 100 28 17 15 50 210
44 Marcin Giembicki 3LO VIII Liceum Ogólnokształcące im. Władysława IV Warszawa mazowieckie 42 100 100 7 17 0 35 50 209
45 Artur Wojtuszkiewicz 3LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie 100 100 100 7 100 0 207
46 Jakub Gonera 3LO Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej Warszawa mazowieckie 12 100 60 46 10 40 50 206
46 Piotr Łaba 3LO I Liceum Ogólnokształcące im. Organizacji Narodów Zjednoczonych Biłgoraj lubelskie 60 0 46 10 40 50 206
48 Jan Gwiazda 2LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie 12 100 60 7 35 10 40 50 202

finalista z wyróżnieniem
lp. imię i nazwisko klasa nazwa szkoły miejscowość szkoły wojewodztwo imp* zer* glo rze wyb met sza wag suma
49 Cyprian Ziółkowski 3LO Liceum Ogólnokształcące nr III im. Adama Mickiewicza Wrocław dolnośląskie 100 100 7 17 10 15 50 199
50 Wojciech Krupiński 3LO I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Lublin lubelskie 42 100 60 7 46 20 40 22 195
50 Maciej Mejer 3LO III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP Gdynia pomorskie 100 100 60 28 17 0 40 50 195
52 Paweł Zalewski 3LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie 12 100 0 7 46 50 40 50 193
53 Jan Kolipiński 3LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie 100 100 17 10 38 22 187
53 Cyryl Szatan 3LO Liceum Ogólnokształcące nr XIV im. Polonii Belgijskiej Wrocław dolnośląskie 12 100 60 37 0 40 50 187
55 Michał Szydło 2LO I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza Białystok podlaskie 12 100 60 7 46 10 40 22 185
56 Adam Szymaniak 3LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie 12 100 60 46 10 40 22 178
57 Tomasz Otręba 3LO V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego Kraków małopolskie 12 100 60 0 17 10 40 50 177
58 Mateusz Kussowski 2LO III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP Gdynia pomorskie 12 100 20 0 46 10 40 60 176
59 Dawid Ratyński 3LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie 0 100 20 7 17 40 0 90 174
60 Andrzej Jabłoński 3LO Liceum Ogólnokształcące Sióstr Prezentek im. Jana Pawła II Rzeszów podkarpackie 12 100 7 46 30 40 50 173
60 Wiktor Kotala 3LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie 42 100 20 7 46 10 40 50 173
62 Jakub Łapiński 3LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie 0 100 60 17 0 40 50 167
63 Tomasz Kwiatkowski 3LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie 100 100 0 7 17 80 40 22 166
63 Olaf Surgut 3LO Liceum Ogólnokształcące nr XIV im. Polonii Belgijskiej Wrocław dolnośląskie 100 100 0 7 29 0 40 90 166
65 Atanazy Gawrysiak 3LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie 12 100 20 7 46 30 40 22 165
66 Michał Plata 2LO Liceum Ogólnokształcące nr III im. Adama Mickiewicza Wrocław dolnośląskie 0 100 20 7 17 30 40 50 164
67 Hubert Dyczkowski 3LO Liceum Ogólnokształcące nr III im. Adama Mickiewicza Wrocław dolnośląskie 100 100 0 100 20 40 0 160
67 Miron Hunia 3LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie 0 100 100 10 0 50 160
67 Szymon Januszek 3LO III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP Gdynia pomorskie 100 100 10 50 160

finalista
lp. imię i nazwisko klasa nazwa szkoły miejscowość szkoły wojewodztwo imp* zer* glo rze wyb met sza wag suma
70 Karol Łacina 1LO Liceum Ogólnokształcące nr XIV im. Polonii Belgijskiej Wrocław dolnośląskie 100 100 0 46 20 40 50 156
71 Michał Januszkiewicz 3LO Liceum Ogólnokształcące nr III im. Adama Mickiewicza Wrocław dolnośląskie 12 100 0 28 17 20 40 50 155
71 Tytus Walężak 3LO III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP Gdynia pomorskie 100 20 35 10 40 50 155
73 Elżbieta Łabaj 1LO V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego Kraków małopolskie 100 20 7 17 20 40 50 154
73 Zuzanna Ossowska 3LO III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP Gdynia pomorskie 100 100 20 0 46 0 38 50 154
75 Aleksandra Kierska 3LO III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP Gdynia pomorskie 0 100 7 46 10 40 50 153
75 Adam Rogowski 3LO I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza Białystok podlaskie 12 100 0 7 46 10 40 50 153
75 Agnieszka Suszko 3LO I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego Lębork pomorskie 12 100 0 7 46 10 40 50 153
75 Michał Szeliga 2LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie 12 100 0 7 46 10 40 50 153
79 Nikodem Gapski 3LO Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące Toruń kujawsko-pomorskie 0 100 60 17 10 25 40 152
80 Mateusz Sawicki 3LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie 12 100 0 6 35 20 40 50 151
81 Maciej Wiśniewski 3LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie 100 100 100 0 35 0 15 0 150
82 Michał Banaszkiewicz 3LO Liceum Ogólnokształcące nr XIV im. Polonii Belgijskiej Wrocław dolnośląskie 0 100 20 29 10 40 50 149
83 Sebastian Marczak 3LO Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Henryka Wieniawskiego Łódź łódzkie 2 100 28 29 10 40 40 147
84 Jakub Dubiel 3LO Liceum Ogólnokształcące nr III im. Adama Mickiewicza Wrocław dolnośląskie 12 100 0 46 10 40 50 146
84 Tomasz Pływacz 1LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie 100 100 0 46 10 40 50 146
84 Olaf Targowski 2LO III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP Gdynia pomorskie 100 100 46 0 146
87 Michał Opala 3LO Liceum Ogólnokształcące nr XIV im. Polonii Belgijskiej Wrocław dolnośląskie 0 0 20 7 46 10 40 22 145
88 Adrian Kwiatkowski 3LO III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP Gdynia pomorskie 0 100 7 46 40 50 143
88 Piotr Maksymiuk 3LO Prywatne Liceum imienia Królowej Jadwigi Lublin lubelskie 0 100 100 28 0 15 0 143
90 Wiktor Perczak 3LO I Liceum Ogólnokształcące im. Bartłomieja Nowodworskiego Kraków małopolskie 12 100 60 17 0 40 22 139
90 Krzysztof Salata 3LO V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego Kraków małopolskie 0 100 100 0 17 0 22 139
92 Mateusz Ciesla 3LO VIII Liceum Ogólnokształcące im. Władysława IV Warszawa mazowieckie 42 100 20 17 10 40 50 137
92 Piotr Marszalik 3LO I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza Białystok podlaskie 12 100 20 17 10 40 50 137
94 Oskar Krygier 3LO I Liceum Ogólnokształcące im. Bartłomieja Nowodworskiego Kraków małopolskie 100 0 28 17 0 40 50 135
94 Paweł Mieszkowski 3LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie 100 0 28 17 0 40 50 135
94 Jakub Trela 2LO III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza Tarnów małopolskie 12 100 0 35 10 40 50 135
97 Wiktor Cupiał 3LO V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego Kraków małopolskie 42 100 0 7 37 0 40 50 134
98 Adam Gąsienica-Samek 1LO XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Warszawa mazowieckie 100 100 0 17 20 40 50 127
98 Zofia Krok 2LO XIII Liceum Ogólnokształcące Szczecin zachodniopomorskie 12 100 28 17 0 32 50 127
98 Wojciech Malecha 3LO Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące Toruń kujawsko-pomorskie 12 100 60 17 50 127
101 Bartosz Brejna 3LO Liceum Ogólnokształcące nr XIV im. Polonii Belgijskiej Wrocław dolnośląskie 12 100 64 0 40 22 126
101 Aleksander Iwicki 3LO V Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego Gdańsk pomorskie 0 100 0 46 40 40 126
103 Kacper Dąbrowski 4LO Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki Tomaszów Mazowiecki łódzkie 100 100 0 7 17 10 40 50 124
103 Filip Krawczyk 3LO VI Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kochanowskiego Radom mazowieckie 42 100 0 7 17 10 40 50 124